Omyl starosty Skočdopole: Krajský soud nic nerozhodl. Rozhodlo Ministerstvo vnitra.

MIROSLAV MAREŠ

V polovině ledna podával starosta Polné Jindřich Skočdopole (místopředseda SVAK Jihlavsko) radním města Polná informaci k situaci v majetkoprávních sporech Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko. V zápise Rady města Polná je situace popisována takto:zpravastarostyPolnerademesta

 

Krajský soud Brno nic nezrušil. V dané věci ani nejednal. Rozhodnutí učinil Ministr vnitra v rámci podaného rozkladu. A Jihlava se odvolala (podala svůj rozklad)-

Oprava omylu složitá

Opravit omyl starosty Polné je věc nadmíru složitá. Na jednáních polenského zastupitelstva smějí (i v diskusi) hovořit pouze občané města Polná. Pokud požádá o slovo „cizinec“ (občan ČR nebydlící v Polné, pak zastupitelstvo na návrh starosty Polné hlasuje o udělení slova).

Zastupitelstvu města Polná tak nelze veřejně říci o omylu starosty města. Podobné omyly (záměna rozhodnutí Krajského soudu a Ministerstva vnitra) mohou ovlivnit rozhodování zastupitelstva. Účet za omyly zastupitelstva ponesou obyvatelé města.

Opozice: promyslíme další postup

Informaci o starostově omylu na jednání rady města nechtěl opoziční zastupitel Roman Vařejčka blíže komentovat. „Opozice promyslí další postup,“ stručně prohlásil zastupitel Roman Vařejčka. V Polné by se měla brzy ustavit komise města s pracovním názvem „VODA“ k řešení vodárenské problematiky.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna