ONLINE: Jeden den života a makání náměstka Popelky(ANO)

Poslední lednové pondělí roku 2017 je dnem, kdy sledujeme pracovní vypětí lídra jihlavského hnutí ANO Radka Popelky. Na Magistrát dorazil ve tři čtvrti na osm, na nohou je už od půl šesté ráno. Na cestu do práce ho manželka vypravila polibkem, na ranní svačinu má s sebou loupák.

Pracovní stůl náměstka Popelky vykazuje neuvěřitelné stopy intenzivního pracovního úsilí. Přitom je teprve začátek pracovního týdne.

Pravidelná pondělní porada vedení města se časově překrývá s prezentacemi územních studií rozvoje města. „Jindy neměl pan zastupitel Beke čas,“ vysvětlil Popelka. David Beke (ODS) je zastupitel a místopředseda jihlavské ODS, loni na podzim byl odvolán z vedení města. Poprvé za svou existenci není ODS členem koalice. Profesí jsou zastupitelé Popelka i Beke architekti, často se názorově střetávají nad vizemi fungování a rozvoje Jihlavy.

Cestou na válečnou poradu vedení města Jihlavy pár slov s kolegyní Mayerovou (ANO). Pochvala za nový účes. Ženy si všimnou všeho.

Nový účes náměstka Popelky neušel ostřížím zrakům předsedkyně zastupitelského klubu hnutí ANO Jany Mayerové. Stříhala manželka.

V půl deváté ráno začíná pravidelná pondělní porada primátora a náměstků zvaná „válečná porada“. K obsahu porady nejsou žádné informace.

Desetiminutová přestávka „válečné porady“ na cigaretu a návštěvu WC byla ve čtvrt na dvanáct. Náměstek Popelka stihl zkonzumovat loupák zakoupený v Hypernově. Původ loupáku nebyl před nákupem podrobněji zkoumán, tak se neví zda šlo o produkt koncernu Agrofert nebo obyčejný loupák.

Náměstek a loupák

„Válečná porada“ náměstků primátora trvala až do dvanácti hodin. Pak už náměstek spěchal na oběd v restauraci „U Jakuba“. V době polední pauzi ještě vyklouzl po zadním schodišti Magistrátu a přinesl trojici buřtů. „Aby o vás bylo postaráno jako o hlídacího psa,“ prohlásil náměstek Popelka. Pak už pospíchal podepisovat dokumenty magistrátu v černých deskách. Obsah dokumentů na podpis je důvěrný, takže smůla.

Račte podepsat, pane náměstku!

Na podpis bylo jen kolem patnácti dokumentů, zvládnuto i  přečtením za půlhodinku. Trojici buřtů pro novinářského hlídacího psa od náměstka Popelky už obhlížel i náměstek Výborný s dotazem „Za co to je?“

Od tři čtvrti na dvě čeká na náměstka Popelku vyřizování emailů a další došlé pošty. Další bodem pondělního pracovního programu byla příprava materiálů pro středeční jednání Rady města Jihlavy? Co přesně? Až do projednání jsou podrobnosti neveřejné.

Od půl čtvrté pokračuje pracovní program náměstka Popelky investiční poradou o opravě silničního mostku přes potok na Skalce v části U Dvora. Oprava mostku může být za statisíce nebo i za miliony: záleží jestli má most vydržet i stoletou vodu.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna