Opozice chystá svolání mimořádného zastupitelstva kvůli „vodě“

MIROSLAV MAREŠ

Opozice v jihlavském zastupitelstvu už zahájila první kroky ke svolání mimořádného zastupitelstva .

„V jihlavském zastupitelstvu se snad najde dost slušných lidí včetně osmi zastupitelů ANO na svolání mimořádného zastupitelstva,“ prohlásil lídr opozice Radek Popelka (ANO).

Popelka potvrdil první společné kroky opozice ke svolání mimořádného zastupitelstva. Jednání mezi opozičními zastupitelskými kluby ANO a KSČM jsou na dobré cestě. „Musíme doladit návrh programu a podat žádost na Magistrát,“ uvedl Popelka.

Podle informací z opozičních řad zastupitele nadzvedl text Občasníku o „majstrštyku“ ve vyjednávací taktice Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko (SVAK), kdy každý další měsíc vyjednávání stojí krajské město asi čtyři miliony korun na ušlém příjmu od Vodárenské a.s. Vodaři stále platí nájem za jihlavské trubky do pokladny SVAKu, který je vlastníkem Vodárenské a.s. spolu s dalšími svazy měst a obcí jižní Moravy.

Radek Popelka

Nechceme učinit jen prázdný opoziční výstřel. Chceme městu, ale i SVAKu nabídnout řešení a to si vyžaduje čas. Chceme, aby tato kauza měla pozitivní dopad na obyvatele a firmy v Jihlavě, zároveň nám leží na srdci i osud nevinných obyvatel okolních obcí, které si vedení SVAKu vzalo za svá rukojmí. Je nám líto všech obcí, které může naprosto nezodpovědné chování vedení SVAKu přivést do existenčních potíží. Ekonomické zájmy několika málo jedinců, již nyní ovlivňují desítky tisíc obyvatel, dodal opoziční lídr Radek Popelka.

Co číst dál?

Vyjednávací majstrštyk SVAKu: desítky milionů Jihlavy natekly do kasy

Opozice chystá svolání mimořádného zastupitelstva kvůli „vodě“

Divadlo radní Koubové: „Kam kráčíš Jihlavo?“

Na vyhlášení „Sportovce Jihlavska“ chybělo FORUM JIHLAVA

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna