Opuštění dítěte? Roční chlapeček z babyboxu nebyl v ohrožení života

Pelhřimovská nemocnice oznámila nález dítěte v babyboxu. Nalezený chlapec ale není novorozenec, váží přes devět kilo a už mu rostou zoubky.

“ Případ nalezeného chlapce v pelhřimovském baby boxu jsme zaevidovali na obvodním oddělení Pelhřimov. Policisté byli v noci na místě a provedli zde prvotní šetření zaměřené zejména na zjištění, zdali dítě nebylo ohroženo  na životě a zdraví a zdali na něm nemohl být  spáchán nějaký trestný čin,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Pro naplnění znaků trestného činu Opuštění dítěte by muselo být dítě ohroženo smrtí nebo ublížení na zdraví.

Z výsledků prvotního lékařského vyšetření v pelhřimovské nemocnici  vyplynulo, že dítě je v pořádku, proto policisté  v současné době nebudou ve věci provádět další šetření.

„Pokud by se ale objevily nějaké nové informace, které by týkaly podezření na spáchání protiprávního jednání v souvislosti s odložením tohoto dítěte do baby boxu, policisté by zahájili ve věci šetření,“ dodala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Baby boxy mají svůj stanovený účel nespadají do kompetence Policie ČR a policisté neprovádějí pátrání po osobě, která dítě do baby boxu odložila ani nepátrají po matce odloženého  dítěte.

Osoba, která dítě odloží do baby boxu, se nedopouští trestného činu, neboť uložením dítěte do baby boxu je mu  poskytnuta základní péče a dítě tak není vystaveno nebezpečí smrti.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna