„Oranžová dotace“: Modernizace velkomeziříčského stadionu má krátké termíny

Modernizace kabin na velkomeziříčském fotbalovém termínu musí být dokončena tak, aby se stihlo vyúčtování stavebních prací do poloviny prosince. To znamená dokončení stavebních prací zhruba do konce listopadu. Oficiálním začátkem bude konec srpna, kdy bude městu Velké Meziříčí oficiálně přiznána desetimilionová dotace.

Stadion U Tržiště Velké Meziříčí

Pekelné tempo

Na staveništi ihned po podpisu smlouvy o dotaci bude nepochybně vládnout vysoké pracovní tempo. Možná i práce zedníků na dvě směny. „Už jsem upozorňoval vítěznou firmu, že jestli bude muset město vracet dotaci, budeme požadovat náhradu škody, “ řekl starosta Velkého Meziříčí Radovan Necid.

Městu Velké Meziříčí se od dodavatele stavby dostalo opakovaně ujištění o reálnosti dokončení stavby kabin na stadionu „Tržiště“ do konce listopadu.  Součástí smlouvy je i harmonogram postupu výstavby. „I ten musí podepsat,“ uvedl starosta Necid. Postup stavby budou kontrolovat investiční technici velkomeziříčské radnice na pravidelných kontrolních dnech.

„Dennodenně budeme jako vedení města stavbu kontrolovat a budeme dodavatelskou firmu nutit konat. Nechceme dotaci vracet,“ prohlásil starosta Necid.

Z minulosti má vedení města pozitivní zkušenosti s prací dodavatelské firmy. I z této zkušenosti plyne sebedůvěra města v šibeničních termínech na zhotovení stavby.

Opozice: levnější varianta nemá smysl

Velkomeziříčský fotbal dosáhl v minulé sezóně historického úspěchu: postoupil do divize. I za postup si velkomeziříčští fotbalisté zaslouží lepší sportovní prostředí. Modernizace kabin je první větší investice do zázemí fotbalového stadionu v jeho historii. „Zvažoval jsem po telefonátech od občanů i levnější variantu bez desetimilionové dotace z ministerstva, ale to by nemělo smysl,“ prohlásil opoziční zastupitel Vít Raček (KDU-ČSL).

Akce: „Oranžová dotace“

Rychlé tempo přípravy rekonstrukce velkomeziříčského fotbalového stadionu má i svoje politické pozadí. Vliv místního fotbalového prostředí na velkomeziříčské politiky dokázal omezit plánování investičních akcí u místních základních škol a rozjela se akce „oranžová dotace“. Výsledkem návštěvy premiéra Sobotky byl příslib jednání o dotaci. Obrovským problémem je ale termín dokončení, kolaudace a vyúčtování do konce roku. „Co jsem mluvil s projektantem, tak čtyři měsíce jsou minimální čas pro výstavbu,“ uvedl předseda opozičních lidovců Pavel Pešek (KDU-ČSL). Lidovec Pešek je profesí stavař a k termínu řádného dokončení i výčtování dotace je velice skeptický.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna