Osud Sporthotelu Pelhřimov mají v rukou radní města

Zimní stadion v Pelhřimově byl postaven jako součást unikátního sportovního centra. Na jednom místě je zde vedle sebe fotbalové hřiště, ledová plocha i plavecký bazén. Součástí je i Sporthotel se šedesáti lůžky ve dvou až pětilůžkových pokojích. Ideální prostor pro sportovní soustředění mládežnických týmů pro které není rozhodující kvalita ubytování, ale celkový sportovní servis. Z hotelových pokojů lze v domácí obuvi dojít do restaurace i do hokejových kabin. Dosud se o Sporthotel staralo jako nájemce „hokejové eseróčko“, které z příjmů Sporthotelu spolufinancovalo sezónu místního druholigového týmu dospělých ledních medvědů. Hokejové utkání dospělých v druhé lize je v Pelhřimově jednou z největších společenských akcí s pravidelnou návštěvností pěti set až sedmi set diváků.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

zimní stadion v Pelhřimově

Na počátku roku dostalo hokejové eseróčko překvapivě od radních města výpověď z hokejových prostor. „Fungování Sporthotelu a hokejového klubu jsou spojité nádoby, nejde to oddělit,“ vysvětlil hokejovým fanouškům na červnové besedě generální manažer klubu Aleš Kučera.

Hokejový klub se chystá odejít i z prostor Sporthotelu. Zřejmě s sebou vezme i vnitřní vybavení Sporthotelu, které patří do majetku hokejového eseróčka. „V kuchyni zůstane jenom konvektomat, ten je města,“ prohlásil na besedě Kučera.

Pro zastupitele, radní i představitele města vzniká nová situace. Vedle provozu zimního stadionu se budou muset postarat i o provoz Sporthotelu. Nebo Sporthotel a jeho restauraci uzavřít, alespoň na přechodnou dobu než se najde nové řešení situace. Řešení situace se musí najít ještě před začátkem nové sezóny. Velmi pravděpodobně se o tom bude jednat na srpnové radě města.

Podaří se hokejovému a politickému prostředí v Pelhřimově najít společně nejlepší řešení pro budoucnost hokeje v Pelhřimově?

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna