Parkovací systém Jihlavy bude přívětivější pro návštěvníky centra města

autaOd května začne v Jihlavě platit upravený režim parkování v centru města a jeho okolí. Současné parkovací zóny A, B a částečně C se od května sjednotí do oblasti 1, která zahrnuje celé historické centrum města. Část parkovací zóny C a zóny D1 a D2 (sídliště Srázná, U Pivovaru) se spojí do oblasti 2, do které bude nově zařazena také celá ulice Mahlerova.

„Parkovací zóny zůstávají přibližně v hranicích, jak je vytyčil bývalý náměstek Vymazal (ODS),“ prozradil náměstek Radek Popelka (ANO).

Stíží se švindl

Podstatně složitější bude získat parkovací kartu rezidenta například na jméno souseda, který nevlastní automobil. „Novinkou bude povinnost předložit technický průkaz, ve kterém bude žadatel uveden jako vlastník vozidla, nebo bude muset jinak doložit právní vztah k vozidlu. To by mělo přispět k redukci počtu vydaných rezidentských parkovacích karet,“ uvádí důvod pro přísnější kritéria náměstkyně primátora pro oblast dopravy Jana Mayerová. Parkovací karty budou vystavovány pouze na registrační značku, zruší se tedy možnost „Dle použitého vozidla“.

Parkování na „stírací los“

Novinkou bude stíratelný parkovací lístek, se kterým bude možné parkovat na místech určených pro rezidenty a předplatitele. Uživatel na lístku vyznačí datum a hodinu použití a umístí jej na viditelné místo ve vozidle.

„Parkovací lístky zavádíme z důvodu efektivního využití rezidentských a předplatitelských parkovacích míst. Přes den bývají volné, s parkovacím lístkem na nich budou na krátký čas moci postavit vozidla různých servisních nebo sociálních služeb, mohou je využít i návštěvy či nájemníci,“ vysvětluje náměstkyně primátora pro oblast dopravy Jana Mayerová.

Pro každou oblast budou vydané dva lístky – na dobu 2 hodin a 24 hodin. K pořízení budou v první fázi na odboru dopravy v Tyršově ulici, kde si nyní klienti vyřizují i parkovací karty.

ODS ignorovala setkání politických klubů

Týden před jednáním únorového zastupitelstva se na radnici konalo setkání předsedů zastupitelských  klubů jako příprava únorového zastupitelstva. Vysvětlovaly se nejasnosti, upřesňovaly informace pro zastupitele. „Chyběl jen zástupce ODS,“ prozradil lídr hnutí ANO Radek Popelka.

Podle lídra Popelky se dá na zastupitelstvu očekávat lavina dotazů z řad opoziční ODS způsobená nedostatečnou přípravou na jednání zastupitelstva.

Vyjádření ODS zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna