Pátek (KDU-ČSL Vysočina): Se STANem jednáme o sedmi jménech, která neznáme

Koaliční jednání mezi lidovci a hnutím Starostové a Nezávislí (STAN) se posouvají na Vysočině do další fáze. „Se STAN jednáme o poměru 13:7. Problém ale je, že všech 7 jmen ani neznáme a kvůli některým předloženým návrhům se ozývají silné protestní hlasy. A to především v našem žďárském okrese,“ prozradil žďárský předseda Radek Pátek.
Podle informací Občasníku mají žďárští lidovci  problém především s možnou nominací Zdeny Markové z Nového Města na Moravě. Marková v současné době působí ve funkci celostátní předsedkyně SNK-ED.
„Kvůli tomu ještě nehodlám vyzývat ani na úrovni kraje, ani celostátně k ukončení spolupráce. Spíše je třeba intenzivněji a otevřeně jednat a pokusit se domluvit,“ naznačil Pátek.

Vysočinský místopředseda lidovců Radek Pátek

Lidovci již zveřejnili celou svou krajskou kandidátku (více zde), vysočinské vedení hnutí STAN pouze naznačilo možná jména: půjde o osobnosti krajské politiky. Pravděpodobně se tak v nominaci STANu objeví starosta Pacova Lukáš Vlček, vysočinský náměstek Pavel Pacal, starosta Žďáru nad Sázavou Zdeněk Navrátil nebo žďárský radní Martin Mrkos.
Jednání o konkrétních jménech se teprve rozbíhají. „K čemu by byla násilím sestavená kandidátka? To přece voliči poznají a spočítají nám to ve volbách. Pokud nám jde společně o mnohem víc, musíme se umět domluvit tak, aby tomu rozuměl i volič.A já věřím, že se domluvíme“ vysvětluje Pátek.
Vysočinští lidovci mají ve sněmovně parlamentu jednoho zástupce. Přáním lidovců je obhájit a případně posílit svůj vliv ve sněmovně.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna