Pavel Blažek (ČSSD V. Meziříčí): Zastupitelé míří mílovými kroky k rekonstrukci náměstí

Druhý v pořadí a-u soutěže doc. ing. arch. Cikán představil zastupitelům koncepci na rekonstrukci náměstí a přilehlých ulic ve Velkém Meziříčí. Tato prezentace byla velice zajímavá a dle mého názoru je mnohem přínosnější pro město než návrh ing. arch. Mikuláška.

Představení studie přesvědčilo výraznou většinu zastupitelstva o kvalitě a preciznosti návrhu, který mimo jiné vyzdvihl historické památky města a nejvíce koresponduje s potřeby občanů. Zastupitelé svým usnesením uložili starostovi města již jednat s doc. ing. arch. Cikánem na přípravě smlouvy na projektovou dokumentaci na rekonstrukci náměstí a zároveň, aby tuto smlouvu předložil ke schválení zastupitelstvu.

Vážení občané Velkého Meziříčí, vyzývám těmito větami menšinovou část zastupitelů J. Michlíčka, P. Judu, L. Beneše a M. Salašovou, aby nešířili lži a nepravdy o svých kolezích zastupitelích v radničním měsíčníku Velkomeziříčsko. Zároveň je vyzývám k omluvě za tyto dezinformace a invektivy. Také je vyzývám, aby zahodili nevraživost vůči druhému oceněnému návrhu a podpořili většinu zastupitelstva v dalších krocích rekonstrukce náměstí.

Zastupitelé z vážných zákonných důvodů místní referendum za první návrh nevyhlásili. Vážení členové přípravného výboru za konání místního referenda, pojďme společnými silami změnit vzhled náměstí tak, jak si přeje většina zastupitelů hájících názor obyvatel našeho města. Vaše důvody pro konání referenda jsou neopodstatněné, protože návrh pro rekonstrukci města byl zastupiteli schválen. Soudním sporem se může oprava náměstí zbytečně posunout i o roky, a to přece nechceme nikdo z nás.

(Pozn. red: Autor je zastupitel. Na přání autora nebyl příspěvek upravován.)

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna