Pavlíkův advokát působil jako náměstek Vesecké na Nejvyšším státním zastupitelství

Náměstek hejtmana Josef Pavlík najal brněnského advokáta Zdeňka Koudelku k vypracování žalob na informace serveru Občasník ke své minulosti (dokument zde).

Koudelka byl i neúspěšným kandidátem prezidenta Václava Klause na ústavního soudce. „“Pro to, abyste mohl být ústavním soudcem, není důležitá stranická knížka, ale určité morální kvality. A to je u pana Koudelky problém,“ řekla v roce 2012 Hospodářským novinám senátorka ČSSD Jiřina Rippelová (celý text zde).

Docent ústavního práva Koudelka byl podle informací Hospodářských novin v červnu 2004 navržen na ministra spravedlnosti premiérem Vladimírem Špidlou (ČSSD), ale ke jmenování již nedošlo pro pád Špidlovy vlády.

V letech 2004–2009 byl Koudelka členem Dozorčí rady Vinařského fondu a ve spolupráci s ním navrhl změny zákona o činnosti Vinařského fondu a daňových zákonů snižující administrativní povinnosti vinařů podle zákona o spotřební dani a umožňující poskytovat tiché víno jako daňově uznatelný podnikatelský dar dle daně z příjmů i z přidané hodnoty, což bylo uzákoněno roku 2005. Do roku 2006 byl místopředsedou sněmovního ústavně-právního výboru.

V letech 2006-2014 byl Zdeněk Koudelka náměstkem Nejvyšší státní zástupkyně Renaty Vesecké. Vesecká působila na Nejvyšším státním zastupitelství v letech 2005–2010. V letech 2005–2011 působil na Nejvyšším státním zastupitelství i současný náměstek  Josef Pavlík jako ředitel sekretariátu Renaty Vesecké.

V současné době působí Zdeněk Koudelka jako rektor Vysoké školy Karla Engliše v Brně.

Občanští demokraté jako koaliční partner hnutí ANO ve vedení Kraje Vysočina dali hnutí ANO lhůtu do 22. listopadu k vysvětlení minulosti lídra hnutí ANO Josefa Pavlíka (dokument zde).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna