Pelhřimov má starosti s budoucím provozováním ČOV

Na provozování pelhřimovské čističky odpadních vod musí být vyhlášeno výběrové řízení. Je to jedna z podmínek použití podmínek evropské dotace. Kdokoliv se může přihlásit jako provozovatel. I velké nadnárodní společnosti. Možná právě obava z nástupu zahraničních nadnárodních společností žene pelhřimovskou radnici k úvahám o samoprovozování ČOVky: buď v nově založené městské společnosti nebo pod stávajícími Technickými službami města Pelhřimov. V takovém případě by asi nemuselo město vyhlašovat výběrové řízení na provozovatele ČOVky podle dotačních podmínek Státního fondu pro životní prostředí a mohlo si čističku provozovat samo a vlastními silami.

ČOV Pelhřimov

Úsměvy politiků při poklepání na základní kámen střídají provozní starosti

 

V každém případě se investice do ČOVky promítne především do budoucí výše stočného. V případě samoprovozování by si podle představ pelhřimovských politiků město udrželo větší vliv na výši cen pro obyvatelstvo. Současným provozovatelem vodovodů a kanalizací v Pelhřimově je společnost VODAK Humpolec.

Starosti s financováním stavby ČOVky mohou město Pelhřimov donutit po několik příštích let sestavovat velmi úsporné rozpočty města.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna