Pelhřimov podpoří druholigové hokejisty, neví se jakou částkou

logo Lední medvědiListopadové zastupitelstvo města Pehlřimova bude rozhodovat i o podpoře pro druholigové hokejisty. Převzetím provozování zimního stadionu Technickými službami města Pelhřimov přišel pelhřimovský hokej o zásadní zdroj příjmů na hokejovou sezónu. Pro kalendářní rok 2016 potřebuje pelhřimovský hokej částku asi 1,9 milionu korun.

Rada se nedohodla?

I když situaci projednávala Rada města na konci října, nepředložila Rada města zastupitelstvu žádnou konkrétní částku finanční podpory pro pelhřimovský hokej. To může naznačovat rozdílný pohled koaličních stran na podporu výkonnostního sportu v Pelhřimově.

Divoké hlasování

Provozováním zimního stadionu v Pelhřimově by podle předpokladu města mělo vynést částku asi dvou milionů korun (podniková liga – 360 000 Kč, okresní přebor 90 000 Kč, A+B tým 340 000 Kč, veřejné bruslení 100 000 Kč, školy 20 000 Kč, ostatní pronájmy 340 000 Kč, mládež 990 000 Kč).

Pro druholigový hokej vytvoří město Pelhřimov samostatný dotační titul. Konkrétní částku finanční podpory pro výkonnostní hokej budou politické strany zřejmě vymýšlet až v diskusi při jednání zastupitelstva.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna