Pelhřimov poslal firmě Syner platební rozkaz za kompostárnu

Okresní soud v Pelhřimově vystavil na žádost města Pelhřimov platební rozkaz rozkaz stavební firmě Syner Vhs Vysočina. Včetně úroků a příslušenství jde o částku kolem patnácti milionů korun.

„Proti platebnímu rozkazu byl vydán odpor, do jednací síně se půjde asi v únoru,“ sdělila Občasníku předsedkyně pelhřimovského soudu Lenka Jiříková.Čeká se na vyjádření Technických služeb města Pelhřimova ke vstupu do soudního sporu v roli vedlejšího účastníka řízení.

Podle informací Občasníku jde o účet za kompostárnu v Pelhřimově, která nefunguje k plné spokojenosti města.  Už na jaře se Občasníku podařilo zjistit technologické problémy kompostárny (více zde).

Vedení města Pelhřimov má dlouhodobě velké starosti s novostavbou kompostárny, která svým výkonem nedosahuje kapacity 4 500 tun ročně. Městu Pelhřimov hrozí ztráta části dotace případně sankce od Státního fondu životního prostředí (SFŽP) jako poskytovatele dotace (více zde).

Problémy kompostárny mohly být způsobeny i samotným městem Pelhřimov jako provozovatelem kompostárny, především opakovaným nedodržováním podmínek stanovených návodem k používání a pokynů projektanta technologie.

Společnost Syner byla generálním dodavatelem celého projektu kompostárny, městu Pelhřimov hrozí sankce v podobě krácení dotace.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna