Pelhřimov svolává mimořádné zastupitelstvo. Kvůli chybě v hlasování?

Mimořádně horký začátek července zažijí zastupitelé v Pelhřimově. Zápis z posledního řádného jednáná zastupitelstva odmítli podepsat ověřovatelé zápisu a opoziční zastupitelé Pavel Hájek a Renata Marková zpochybnili hlasování v bodu 3 – Parkování v centru města Pelhřimova.

V hlasování o Parkování v centru města Pelhřimova není hlasování zastupitelů úplně bez problémů. Nejdříve bylo hlasováno o protinávrzích Judr. Doubka. Zastupitelé p. Jaroš a MUDR. Míka hlasovali jak pro, tak proti – při hlasování „PRO“  získal protinávrh původně deset, po té co se přidal p. Jaroš 11 (se starostou 12) – byl tedy přijat. Při hlasování „PROTI“ ale hlasovali někteří členové zastupitelstva znovu a proto nevychází součet hlasů v zastupitelstvu.

„Objevili jsme to díky našemu videozáznamu z jednání zastupitelstva,“ řekl předseda opozičního zastupitelského klubu Změna pro Pelhřimov Pavel Hájek. Oficiální videozáznam se sice pořizuje, ale město Pelhřimov jej nezveřejňuje.

Pavel Hájek s kamerou

„Navíc na tom zasedání to bylo již druhé zmatečné hlasování – první byl bod o Agrostroji. Ten jsme zpochybnili jeste během zasedání a nechali hlasovat znova, „dodal Hájek.

Koalice v Pelhřimově si dělá podle Hájka problémy sama od samého počátku tou svou politickou a názorovou nesourodostí.

„Kdybychom měli hlasovací zařízení jako v okolních městech,tak se to nestalo. Nejen, že by se urychlilo hlasování tím,že všichni hlasují naráz,ale nedocházelo by k podobným zmatkům a navíc by lidé věděli,kdo jak hlasoval. Pokud by to radnice zveřejňovala,“ dodal předseda opozičního zastupitelského klubu Pavel Hájek.

Na mimořádném zasedání buď zastupitelé potvrdí zápis z minulého řádného zasedání zastupitelstva, nebo se bude o dané problematice (parkování v centru Pelhřimova) hlasovat znovu.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna