Pelhřimov: začala jednání o budoucnosti hokejového klubu

MIROSLAV MAREŠ

Na pelhřimovské radnici začaly rozhovory vedení města s vedením místního hokejového klubu Lední medvědi o příští sezóně. Do Pelhřimova přišla ústní nabídka z Havlíčkova Brodu na prodej druholigové licence, údajně za statisícovou částku.

„Na jednání nebylo učiněno žádné zásadní rozhodnutí,“ informoval místostarosta Pelhřimova Josef Koch (KDU-ČSL). Podle informací místostarosty Kocha se vedení města dozvědělo o možnostech zajištění profesionálního trenéra prostřednictvím ČSLH. Také se jednalo o finanční náročnosti existence II. ligy v Pelhřimově.

Hokejisté rozpačití

„Z jednání máme hodně rozpačitý pocit,“ řekl generální manažer Ledních medvědů Aleš Kučera. Na zhruba dvouhodinovém jednání s radnicí byli s Kučerou ještě zástupci výboru mládeže pánové jiří Čekal a radek  Procházka.

„Naši politici na radnici možná neví, čeho chtějí docílit s A-týmem pro příští sezónu. Mládež by měla pokračovat podle stávajících pravidel,“ uvažoval předseda mládeže Ledních medvědů Radek Procházka.

Může chybět čas

Nejistota s budoucností hokeje může mít vliv i na rozhodování rodičů, zda bude jejich syn i příští rok hrát hokej. „My jsme dostávali hodiny na ledě prostřednictvím „eseróčka“, jako A-týmu. A teď nevíme, co s bude A-týmem,“ vysvětlil problém předseda mládeže Procházka. Pokud bude panovat mezi rodiči hokejistů i nadále nejistota, pak se může začít tenčit i hráčská základna malých hokejistů.

„Čekáme, že na další schůzce se už na něčem domluvíme,“ dodal předseda mládeže Radek Procházka.

Radnice se snaží nastavit transprarentní pohled na hospodaření klubu.

„Pojem „Průhlednost hospodaření“ legislativně nebude s veklou pravděpodobností nikde

Josef Koch (KDU-ČSL) místostarosta Pelhřimova

definován. Ať už je jeho autorem kdokoli, asociuje tento pojem ve mně představu žádoucího stavu.“Průhlednost hospodaření“ může být spjata s fungováním třeba soukromé firmy, školy, či jakékoli další instituce.Ve vazbě na sportovní oblast si pod tímto pojmem dokáži představit transparentní oblast příjmů (dotace, příspěvky, sponzoři..) a výdajů (režie, mzdy, majetek…).“

 

 

Jednání radnice a pelhřimovských hokejistů budou pokračovat na konci března.

 Co číst dál?

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna