(PETICE) Nechte jednosměrky natrvalo! Občané Pelhřimova žádají radní o zvýšení bezpečnosti

voxVíce než tři stovky obyvatel Pelhřimova žádají radnici o zjednosměrnění několika ulic města „na stálo“. Sepsali dokonce petici ke zvýšení bezpečnosti. Jednosměrné ulice vznikly jako reakce na změnu silničního provozu v souvislosti s výstavbou kruhové křižovatky a rekonstrukce parovodního topení.

Změnou dopravního značení došlo k úbytku tranzitní dopravy v ulicích Mikuláše z Pehřimova,  Friedova, Solní a Tylova. Dále pak vznikly nová parkovací místa, došlo ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti silničního výboru.

Obyvatelé dotčených ulic ustavili petiční výbor a žádají představitele místní samosprávy, aby se dočasná úprava silničního provozu v ulicích města stala úpravou trvalou.

Zatím není jasné, zda došlo k jednáním mezi představiteli petičního výboru a starostou Františkem Kučerou (ČSSD), místostarosty Josefem Kochem (KDU-ČSL) a Ladislavem Medem (ODS). Projednání petice občanů měli radní na programu počátkem července. podle informací Občasníku došlo ke stažení petice z programu jednání radních města.

Úředníci pelhřimovské radnice už připravili radním i finální návrh na zjednosměrnění, který byl předložen  návrhu v petice, tj. zjednosměrnit ulici Mikuláše z Pelhřimova, Friedovu, Solní a Tylovu.

Vzhledem k tomu, že termín uzavírky končí 20.8.2018, naplánovali úředníci radnice platnost nové místní úpravy provozu pro ulice Solní a Tylova od 21.8.2018.  Termín zjednosměrnění ulic Friedova a Mikuláše z Pelhřimova realizován ihned po provedení rekonstrukce této ulice.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna