Petice za jednosměrky: Radní Pelhřimova schválili kompromisní návrh místostarosty Kocha (KDU-ČSL)

autaRadní města Pelhřimova zčásti vyhověli petici několika stovek občanů za zachování jednosměrných ulic v centru města. Původně měl být jednosměrný provoz v ulicích města jen dočasným řešením do konce prázdnin, po dobu výstavby kruhového objezdu  v ulici pod Kalvárií (více zde).

V rámci vedení objízdných tras ke zjednosměrnění ulice Solní a ulice Tylova. Ke zjednosměrnění došlo z důvodu, aby vozidla jedoucí do těchto ulic neotáčela na obousměrné křižovatce a aby řidiči nejezdili do protisměru do ulice Dr. Tyrše.

Dočasné řešení během výstavby kruhové křižovatky si ovšem místní občané pochvalují, především došlo ke snížení průjezdu tranzitní dopravy.

Josef KochNa mimořádném jednání radních města schválili zachovat stávající jednosměrného provozu v ulicích Friedova a Mikuláše z Pelhřimova.Stalo se tak na návrh místostarosty Josefa Kocha (KDU-ČSL).

Do ulic Solní a Tylova se obousměrný provoz vrátí na konci prázdnin. „Tohle kompromisní řešení nic nepřinese,“ řekl Občasníku zástupce petičního výboru Dalibor Ryšánek. Mezi zástupci petičního výboru a vedením města nedošlo k žádnému oficiálnímu jednání o požadavcích sepsaných v petici občanů. Počátkem července byla petice stažena z pořadu jednání radních města bez bližšího vysvětlení.

Samozřejmě zůstává do budoucna otázkou, co přinese plynulosti dopravy ve městě Pelhřimov kombinace jednosměrných ulic s  výstavba nového kruhového objezdu. Jde o řešení, které vzniklo neplánovaně až v průběhu výstavby kompromisním návrhem politiků na petici občanů města.

K rozhodnutí města Pelhřimova se nepodařilo získat bližší informace, tisková mluvčí Andrea Unterfranzová se na opakované telefonické dotazy vždy omluvila s poukazem na pracovní zaneprázdnění.

Jednosměrné ulice v centru města mají podporu i od Policie České republiky

Dana Čírtková„V souladu s požadavky v oblasti bezpečností a plynulostí silničního provozu plně podporujeme myšlenku zjednosměrnění silničního provozu na místních komunikacích v ulicích Mikuláše z Pelhřimova, Solní a Friedova v Pelhřimově. S ohledem na vzrůstající trend silniční dopravy a absenci parkovacích míst v kvantitativním měřítku řešíme ve spolupráci s městem úpravu dopravního režimu celé lokality, která si nicméně vyžádá studii realizovatelnosti v kontextu požadavků vyplývajících z konkrétních situací v místě a čase,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna