Petros Martakidis bude šéfredaktorem Velkomeziříčska?

Redaktorem měsíčníku Velkomeziříčsko se měl stát novinář Petros Martakidis. Informaci potvrdila jeho sestra Irina Martakidisová, která je mluvčím třebíčské radnice. „Petros vyhrál výběrové řízení, je to můj bratr,“ uvedla Irina Martakidisová. I když se jedná pouze o pozici řadového redaktora, ve skutečnosti zřejmě půjde o řídící pozici v městem vydávané tiskovině.

Novinář místopředsedou ODS Velké Meziříčí

Petros Martakidis (zcela vpravo) na čtyři roky staré fotografii členů ODS Velké Meziříčí foto: novinyVM

Novinář Petros Martakidis je místopředsedou ODS ve Velkém Meziříčí, Martakidisova firma Grey Wolf Consulting vytvořila například i design osobních webových stránek velkomeziříčského starosty Radovana Necida. Jako konzultant působí ve firmě Grey Wolf Consulting také Irini Martakidisová.

„Mohu potvrdit členství i funkci pana Martakidise. Letos čekají místní sdružení stranické volby,“ uvedl krajský manažer ODS Vysočina Jaroslav Makovec.

Martin Rumler (Strana svobodných občanů)

„Možnost, že by se exponent místní ODS stal šéfredaktorem týdeníku je ukázkou povýšenosti lokálních elit a jánabrachismu. Když se jedničkou komunální kandidátky Strany svobodných občanů stala tehdejší šefredaktorka Ivana Horká, byla vyhozena. Za tři čtvrtě roku už politický šefredaktor nevadí, prostě proto, že je z té správné strany,“ uvedl člen Republikového výboru Strany svobodných občanů  Martin Rumler.

„Pokud bude Týdeník Velkomeziříčska nakonec vydávat externí firma, bude zajímavé, jaká firma to bude a s kterou politickou stranou bude personálně spojena. Skoro bych si vsadil na firmu vítěze výběrového řízení na místo šéfredaktora pana Martakidise,“ dodal Rumler.

Bude nebo nebude?

I když Petros Martakidis vyhrál výběrové řízení na pozici šéfredaktora Velkomeziříčska, možná nebude tento post oficiálně vykonávat.

“ Výběrová komise konstatovala řádný průběh výběrového řízení. Vzala na vědomí bodová ohodnocení uchazečů ve 2. kole výběrové řízení. Sestavila konečné pořadí uchazečů, doporučila jednateli Jupiter clubu s r. o. zvážit možnost neobsadit úsek medializace a komunikace společnosti dalším pracovníkem a zajistit činnost úseku externímdodavatelem,“ uvádí tisková zpráva velkomeziříčské radnice.

Podle tiskové zprávy rozhodl jednatel společnosti Mgr. Milan Dufek na základě doporučení výběrové komise nevytvoří pro úsek medializace a komunikace další pracovní místo redaktora.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna