Piráti chystají do senátních voleb na Třebíčsku jako překvapení „známé jméno“

Zatím je to stranické tajemství! Mezi členy a příznivci České pirátské strany se stále častěji mluví o psychiatrovi Miroslav Skačánimu jako kandidátovi Pirátů do senátních voleb za Třebíčsko. Členská základna zprvu souhlasila s možností jednat o podpoře lidovecké kandidátky Mgr. Dudíkové do senátních primárek Pirátů. Později Piráti začali hledat vlastní kandidáty. Mluví se zhruba o dvou až třech jménech kandidátů na Třebíčsku, které by Piráti byli ochotní podpořit.

Skačáni je rodákem ze slovenského Trenčína. Vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Komenského v Bratislavě, pracoval v Trenčíně a Bratislavě. Od roku 1995 žije v Jihlavě. Je psychiatrem a se svojí manželkou, také lékařkou mají dva syny a tři vnuky.

Skačáni je autorem více než desítky knih z lékařského prostředí. Velmi úspěšná kniha „Vraždy ze závisti“ byla inspirovaného příběhem tzv. heparinového vraha, který si za své oběti zvolil bezbranné pacienty.  Kniha se stala předlohou pro celovečerní film „Hodinu nevíš“. Film se promítal na Karlovarském filmovém festivalu.

Z jeho další autorské tvorby jsou známá díla jako například historický román z českých dějin 10. – 11. století Prokletá knížata (2011), Poslední oběť války (2012) z období odsunu Němců a Příběh muže, který zabíjel z lásky (2013) – psychologický román zabývající se otázkou trestu smrti. Soubor povídek různých žánrů Povídky veselé i vážné (2015) a novela Osobnost (2016), zachycující osud rodiny ruského spisovatele Lva Nikolajeviče Tolstého v období revoluce z roku 1917. Nejnovější kniha I on je hrdý na Stalina bude na trhu od 14. září 2017.

pirátiSituaci kolem přípravy účasti Pirátů v senátních volbách zkomplikovala náhlá rezignace krajského předsednictva vysočinských Pirátů počátkem dubna (více zde). O křeslo pirátského předsedy má stále zájem poslanec Jan Pošvář i přes svou rezignaci na funkci dosavadního předsedy, silnější podporu členské základny má ale krajská koordinátorka Michaela Vodová.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna