Pivu Perkmistr požehná otec Petr

Perkmistr (z německého Bergmeister – hormistr) byl ve středověku nejvyšším a nejvýznamnějším horním úředníkem, který řídil královské doly. Sám král jej do funkce také jmenoval. Na počest všech perkmistrů, havířů, havířského průvodu, Havíření, ale také na počest 155. výročí jihlavského pivovaru uvařil jihlavský sládek Richard Procházka nové pivo.

„Jihlavským havířům k sílení určený, pivovarem jihlavským zručně vařený.“

Takto o Perkmistrovi hovoří sám sládek Procházka a pokračuje: „Polotmavý 12% ležák se bude vyznačovat sytou jantarovou barvou, jemnou hořkostí a plností chuti. To vše podpoří výrazný říz. Stupňovitost piva s hodnotou 12,40 % vystihuje fakt, že v roce 1240 se počala nejslavnější éra jihlavského dolování.“

Novému jihlavskému pivu požehná otec Petr, farář Římskokatolické farnosti u kostela sv. Jakuba. Bude to v úterý 28. dubna v deset hodin dopoledne, kdy se začne pivo vařit. Potom bude pět týdnů ležet a zrát.

Těsně před Havířením se stočí do sudů a poputuje k zákazníkům. Nejdříve se představí 19. a 20. června na jihlavském náměstí, potom bude k dostání i ve vybraných provozovnách na Vysočině.

„Pro zájemce a sběratele jsme připravili speciální edici lahvového piva. Tento dárkový balíček bude obsahovat dvě lahvová piva Perkmistr s nově vytvořenými etiketami, sklenici s logem jihlavských havířků, tácky, a takéhistorický glejt. To vše bude k dostání na Havíření ve stáncích s jihlavským pivem,“ potvrdil obchodní ředitel Zdeněk Křivský.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna