Po dálnici D1 budou jezdit „andělé dálnice“. Pomohou motoristům v nouzi

fbNa dálnici D1 se už brzy objeví „andělé dálnice“, kteří budou pomáhat řidičům s poruchami vozidel. A především budou pomáhat označovat nepojízdná vozidla výraznými blikači. Informovaly o tom Hospodářské noviny.

„Neslibujeme pojízdnou dílnu, ale častokrát stačí řidiče uklidnit a pomoci mu problém řešit. Například poradit, jakou asistenční službu má předplacenou a kam má zavolat. Někdo i při sebemenším problému může zpanikařit, přestože řešení je v řadě případů jednoduché. Čím déle pak na dálnici stojí, tím se zvyšuje riziko nehody,“ říká mluvčí správců dálnic Jan Rýdl pro Hospodářské noviny.

Nová služba je tak bonusem k dálniční známce od správce dálnice. Využít ji může každý motorista prostřednictvím bezplatné linky 800 280 281 a nahlásit operátorovi v ostravském Národním dopravním informačním centru svou polohu. Do několika minut se objeví asistenční vůz Ředitelství silnic a dálnic.

Na D1 budou pendlovat čtyři vozy, každý obslouží zhruba padesátikilometrový úsek. Povinně ho budou muset bez ohledu na zásah projet pětkrát denně – třikrát za světla a dvakrát v noci.

life

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna