Podepsáno! V Třebíči vznikne dvě stě pracovních míst

Pro zaměstnanost Třebíče a okolí to je výborná zpráva! Do Třebíče míří nový investor, který ve městě vytvoří kolem dvou set nových pracovních míst. „Půjde o firmu z automobilového průmyslu: výroba a montáž řadících systémů do aut,“ prozradil třebíčský místostarosta Pavel Pacal.

Přichází JOPP automotive

Podle informací OBČASNÍKu míří do Třebíče firma  JOPP automotive, které v pobočných závodech v Německu, České republice, Maďarsku, Mexiku, USA a Číně zaměstnává kolem dvou tisíc dělníků. Historie firmy JOPP se začíná psát 06.02.1919, když Theodor Valentin Jopp, podnikatel z Zella-Mehlis, Durynsko, koupil od advokáta Franze Mauera klášterní mlýn (podle kupní smlouvy“dům s připojeným zařízením turbíny s generátory“) v Spörleinstrasse v Bad Neustadt a založil firmu Jopp.

Podnikatel Jopp

Na začátku dlouhouleté historie firmy Jopp byla výroba součástek pro jízdní kola. Pro podzimní setí v roce 1920 nabízí podnikatel Jopp secí stroje, brány, pluhy, řezačky a jízdní kola. V roce 1920 firma Jopp rozšířila svůj výrobní program o šroubů a soustružených dílů. Po druhé světové válce se firma zaměřuje na komponenty pro automobily, které vyrábí podle dodaných výkresů zákazníka v krátkých výrobních lhůtách.

Na začátku roku 1960 byla  postavena nová továrna v městské čtvrti Herschfeld (Bad Neustadt), která byla neustále rozšířována. V říjnu 1991 byla továrna převzata novými akcionáři: Dr. Hubert P. Buchs, do té doby vedoucí pracovníky ve firmě Kugelfischer a tří vedoucích pracovníků společnosti Jopp.  Od roku 2003 má firma Jopp pobočný závod ve Velkém Meziříčí, v České republice se specializuje na dodávky pro firmu Bosch.

Náročnost jednání? Jde o výsledek!

V třebíčské průmyslové zóně si nový investor postaví vlastní areál s rozlohou přes dvatisíce dvěstě metrů čtverečních. „Výroba by měla začít od roku 2016,“ doplnil místostarosta Pacal. Třebíč jako město i region investoři míjeli už delší dobu. Veškerá jednání vedlo podle místostarosty Pacala město Třebíč samo a vlastními silami.

 

2 komentáře
  1. Nikola

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna