Podepsáno! Vysočina pošle úzkokolejce každoročně navíc přes dva miliony

Rada Kraje Vysočina rozhodla o zrušení stávající „jarní“ nabídky dodatku z poloviny letošního roku a rozhodla neakceptovat ani variantu dodatku předloženou k podpisu Jindřichohradeckými místními drahami. Nově předložená varianta k podpisu stanovuje provozovateli 2,4 miliónu korun ročně do roku 2024 navíc nad smluvně uzavřenou úhradu smluvně upravené prokazatelné ztráty z roku 2009.

img_20161029_100610

 

Podmínkou Kraje Vysočina pro uzavření tohoto dodatku je okamžité ukončení všech soudních a dalších sporů, které vede společnost JHMD proti kraji.

„Myslím, že by se měly ukončit soudní spory a najít společnou řeč. Součástí dohody bude i závazek ukončit soudní spory. Do budoucna bychom měli vždy postupovat cestou společné dohody. My jsme objednatelé veřejné dopravy, úzkokolejka provozuje veřejnou dopravu,“ uvedl radní Hyliš.

V minulosti nabízel Kraj Vysočina i jednu korunu jako příspěvek nad smluvně uzavřenou úhradu. Později Kraj Vysočina zvýšil nabídku na milion korun. Nejnovější nabídka Kraje Vysočina je více než dvojnásobná.

Smlouvu o úhradě prokazatelné ztráty s Krajem Vysočina už podepsal statutární ředitel úzkokolejky Boris Čajánek.

„Je to maximum, které bylo možné dojednat.  Teď je pro nás důležité udržet si vzájemnou atmosféru konstruktivního přístupu,“ řekl Čajánek.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna