Podívejte se! Vymazaný incident z posledního jednání krajského zastupitelstva

Kraj Vysočina vymazal ze záznamu jednání Krajského zastupitelstva incident, kdy hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek fungoval jako lékař. V době tropických veder zkolaboval jeden z krajských zastupitelů. Hejtman Běhounek začal okamžitě fungovat jako lékař, spolu s dalším lékařem Radkem Černým poskytovali zastupiteli první pomoc.

Okamžitě přišel úřední příkaz vypnout záznamová zařízení, pouze online přenos nedokázali úředníci Kraje Vysočina včas vypnout. Celý incident tak odvysílal Kraj Vysočina v přímém přenosu.

Záznam z jednání Kraje Vysočina byl hned druhý den sestříhán, inkriminovaná scéna v něm chybí.

Nabízí se paralela s prezidentskými volbami v USA, kdy zdravotní indispozice prezidentské kandidátky Hillary Clintonové bude mít dopad na voličské preference.

Utajené předvolební téma: zdravotní stav politiků

Zřejmě existuje obava ČSSD z vlivu celého incidentu na volební výsledek strany v krajských volbách na Vysočině. Symptomy jsou v obou případech stejné: dehydratace organismu následkem vysokých veder. Rozdílný je přístup k informacím: na Vysočině je úředně nařízeno přerušit zaznamenání celého incidentu a dokonce jeho smazání z oficiálního záznamu jednání.

Nutně se nabízí otázka, zda smí být zdravotní stav krajských politiků ČSSD tématem předvolební kampaně. Úředníci krajského úřadu konají veškeré kroky k zatajení skutečného průběhu událostí při jednání krajského zastupitelstva. Veřejnoprávní média placená z kapes daňových poplatníků už tento požadavek tiše akceptovala.

Úředně vymazaný záznam jednání si bezesporu zaslouží podrobné vysvětlení postupu Krajského úřadu především s ohledem na ústavně garantované právo občana na informace. Viditelně občan Vysočiny nesmí dostat informace o zdravotním stavu krajských politiků ČSSD. Politický zásah jednobarevné krajské vlády ČSSD připomínající cenzuru informací z jednání krajského zastupitelstva je v tomto incidentu více než zřejmý.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna