(FOTO) Podnikání starosty Navrátila: Klubu Batyskaf dělá odpovědného zástupce, je to střet zájmů?

Starosta Žďáru nad Sázavou Zdeněk Navrátil je ve střetu zájmů svými aktivitami kolem kulturního klubu Batyskaf. Stále dělá odpovědného zástupce spolku Erteple a Hmla, který podniká v prostorách Batyskafu.

NavrátilStarosta Navrátil podle živnostenského registru vykonává činnost v pracovněprávním či obdobném vztahu, nebo ve služebním poměru. Dohlíží na činnost spolku, který ho stále uvádí jako zodpovědnou osobu.  Informace o této činnosti zcela chybí v majetkovém přiznání starosty Navrátila.

Město Žďár nad Sázavou bude muset posoudit, zda-li  nejde o klasické podnikání. Spolek Erteple a Hmla vznikl vznikl s veřejně prospěšným cílem – primárně tedy za jiným účelem než podnikání – se provozováním kulturního klubu fakticky dostává do role subjektu, jehož hlavní činností je z pohledu živnostenského zákona podnikání.

Současně bude muset žďárská radnice posoudit, zda-li se starosta Navrátil nedostává do střetu zájmů, například při podpisu smlouvy se subjektem, kde zároveň působí jako zodpovědná osoba podle  registru živnostenského podnikání. Taková situace by pak mohla vykazovat znaky střetu zájmů.

Starosta Zdeněk Navrátil již připustil, že je stálým aktivním členem spolku Erteple a Hmla, který je vlastně díky  provozování hudebního klubu Batyskaf klasickým podnikajícím subjektem.

V majetkovém přiznání starosty Navrátila ale není žádná informace  o roli odpovědného zástupce, který zašťiťuje podnikání Batyskafu.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna