Policie ČR žádá omluvu za informace k činnosti policistů při úniku nafty z kamionu ve Stonařově

policiePolicejní ředitelství Kraje Vysočina žádá server Občasník o zveřejnění tiskové omluvy za informace o činnosti policie při nehodě ve Stonařově. Při nehodě dvou osobních aut a kamionu na konci dubna došlo k úniku asi osmi set litrů nafty z poškozeného kamionu, komunikace první třídy z Vysočiny na Znojmo a Wien byla neprůjezdná po několik hodin (více zde a zde).

K nehodě byly povolány tři hasičské jednotky. Policie vytyčila objízdné trasy, ovšem neoznačila místo nehody za překážku silničního provozu podle Zákona o provozu na pozemních komunikacích.

První verze policejní žádosti o tiskovou opravu a omluvu byla zjevně nepřiměřená svým rozsahem napadeným tvrzením.  Tisková mluvčí vysočinské policie Dana Čírtková proto připraví na žádost Občasníku návrh omluvy v přiměřeném rozsahu odpovídajícím napadeným tvrzením.

Z havarovaného kamionu uniklo na konci dubna asi osm set litrů nafty, přesto se dokázal tahač kamionu vlastními silami přemístit mimo komunikaci. Na zbytku paliva v palivové soustavě ujel asi třicet metrů a přemístil se mimo komunikaci první třídy před místní kulturní dům. Zbylé palivo unikající z kamionu pak zachycovali hasiči do vany položené pod proraženou nádrž.

Policie žádá autora článku o zveřejnění tiskové omluvy zhruba tohoto znění:

“ Omlouvám se policistům Krajského ředitelství policie kraje Vysočina za zveřejnění lživých, nepřesných a neověřených informací otištěných v článku „Nerozhodnost policisty u masivního úniku nafty z kamionu zaplatí daňový poplatník“, které poškodily dobré jméno policistů Krajského ředitelství policie kraje Vysočina. Současně se omlouvám za tvrzení, že  nerozhodnost a liknavý postup policie na místě nehody ve Stonařově tak zaplatí ke spokojenosti pojišťoven daňový poplatník. Policisté při řešení dopravní nehody nebyli ani nerozhodní ani liknaví.“

Server Občasník je připraven prokázat, že zveřejněné informace o činnosti policie byly získány z důvěryhodných zdrojů složek Integrovaného záchranného systému. Současně se Občasník důrazně ohrazuje proti tvrzení Policie ČR o otištění lživých informací.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna