Policie nesouhlasí s termínem opravy Brněnského mostu v roce 2017

brněnský mostStavební povolení pro plánovanou rekonstrukci Brněnského mostu v Jihlavě je ohroženo! „Policie vydá nesouhlasné stanovisko k souběžné rekonstrukci Brněnské mostu a dálnice D1 kolem Jihlavy,“ řekl Občasníku dopravní inženýr jihlavské policie Jiří Kučera.

Negativní stanovisko policie bude hrát důležitou roli při žádosti o stavební povolení, které budou vydávat úředníci odboru dopravy jihlavského Magistrátu. Vydání stavebního povolení i přes nesouhlasné stanovisko Policie ČR by bylo krajně neobvyklé.

„Rekonstrukci Brněnského mostu nepřipravujeme proto, že bychom chtěli, ale proto, že musíme. Necháme stav mostu znovu posoudit a můžeme ho uzavřít z důvodu jeho stavu,“ naznačil další postup radní Kraje Vysočina Jan Hyliš.

Brněnský most je páteřní komunikací Jihlavy pro dopravní spojení s Brnem už od poloviny padesátých let. Funguje nepřetržitě bez větší uzavírky. Jeho generální oprava spojená s několikaměsíční úplnou uzavírkou se připravuje už několik let.

„Jestli posudek na stav mostu dělal bývalý náměstek hejtmana pan Joukl, tak by se městu Jihlava rozhodně vyplatilo nechat si udělat vlastní posudek na stav mostu. Posudek nemusí nutně obsahovat stanovení požadavku na okamžitou rekonstrukci mostu,“ domnívá se okresní předseda lidovců na Jihlavsku Petr Piáček.

Po Brněnském mostě jezdí i linková doprava MHD z největšího jihlavského sídliště směrem do centra města.  Vede po něm objízdná trasa tranzitní dopravy při uzavření dálnice D1 například při dopravní nehodě.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna