Politická protekce v pelhřimovském hokeji

fbStačilo nedovolit dvou místním podnikatelům neomezeně prosazovat své zájmy v hokejovém oddíle a radnice začala místní hokejové prostředí likvidovat. Nejdříve podáním trestního oznámení na hospodaření oddílu, později politickou protekcí pro nově vzniklý hokejový kroužek místních podnikatelů. Na jedné straně stávající hokejový oddíl se stodvaceti dětmi, na straně druhé hokejový kroužek místních podnikatelů s šesti dětmi.

Od chvíle, kdy byla rozhodnutím pelhřimovské radnice do role správce stadionu dosazena příspěvková organizace města (Technické služby) se přidělování hodin ledu řídí podle politické vůle vedení města.

Hokejový kroužek nemusí ani platit za používání ledové plochy a kabin zimního stadionu. Hokejovému oddílu město Pelhřimov zkrátilo dotace na sportovní činnost. Jinými slovy se z prostředků na mládežnický sport financují aktivity, které sportem nejsou.

Hokejový kroužek nebude hrát soutěžní zápasy pořádané Českým svazem ledního hokeje, může ale pořádat přátelská utkání neregistrovaných hráčů. To vše zdarma díky politické podpoře z místní radnice. Oficiálně se tomu říká „nová koncepce podpory sportu“, jde ale o postupnou politickou euthanasii současného hokejového prostředí.

První byli na ráně diváci jako příznivci klubu. Nový návštěvní řád zakazoval například i používání hlasitých nástrojů při fandění. Jako výslovný příklad byly uvedeny vuvuzely, které se nikdy na stadionu nepoužívaly k fandění.

Na příliš konkrétní otázky odmítl lidovecký místostarosta odpovědět i České televizi s tím, že by se „nějak s fanoušky domluvili“.

Místo jasných pravidel nastupuje do sportovního prostředí viditelná politická protekce.

fb

Místní podnikatel je příbuzný lidoveckého místostarosty a odtud patrně pramení i politická podpora záměrů jeho hokejového kroužku. Kabinu má přidělenou „na zkoušku“ zatím do zasedání pelhřimovského zastupitelstva. Podle ohlasů z politických kuloárů jsou jednání o budoucnosti místního hokeje velmi napjatá.

Místní zastupitelstva jsou pouze „hlasovací“, místní politika se dělá za zavřenými dveřmi radnice na pracovních seminářích zastupitelstva. Veřejnost nemá na pracovní semináře místních politiků žádný přístup.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna