Politický hon na pelhřimovské hokejové medvědy

logo Lední medvědiHokejový oddíl HC Lední medvědi Pelhřimov prožil bouřlivé jaro. Dvojice rebelů z řad rodičů se pokusila do vedení hokejového oddílu dosadit svého příbuzného – lidoveckého místostarostu Josefa Kocha. Nepodařilo se, na valnou hromadu hokejového spolku lidovecký místostarosta Koch nepřišel.

Když se nepodařilo rebelům ovládnout výbor mládeže hokejového klubu v Pelhřimově, nastartovali rebelové politický hon. Město Pelhřimov podalo trestní oznámení Policii České republiky, zároveň městská rada začala měnit podmínky pro hokej. Trestní oznámení policie po půl ročním šetření odložila.

Sociální demokraté i lidovci v Pelhřimově dluží svým voličům objasnění motivu kriminalizace i politického honu na místní hokejový oddíl. Startovním výstřelem honu bylo právě trestní oznámení pelhřimovské radnice.  Pak už politická koalice složená z představitelů ČSSD, ODS, KDU-ČSL a hnutí ANO jednala podle představ rebelů. Politici viditelně uvěřili tvrzením rebelů o špatné situaci v hokejovém oddíle. Především lidovci dávali viditelně najevo radost s jakou řízl místostarosta Josef Koch do financování pelhřimovského hokeje.

Hokejové prostředí bylo pelhřimovskou radnicí zkriminalizováno.

Očekávaný hromadná úprk rodičů malých hokejistů z hokejového oddílu Ledních medvědů do hokejového kroužku HC Pumy se nekonal. Ani opakovaná masivní náborová kampaň nepřináší hokejovému kroužku HC Pumy očekávaný dostatek členů.

Hokejový kroužek HC Pumy se  těší štědré podpoře a ochraně pelhřimovské radnice: má přiděleny vlastní hodiny na pelhřimovském stadionu.  Sportovních soutěží se ale neúčastní. Radnice domluvila a naplánovala pro hokejový kroužek HC Pumy i cestu na sportovní turnaj do partnerského města Dolný Kubín na Slovensku.

Politické ovlivňování sportovního prostředí se nedá nazvat jinak než politická protekce radnice pro zvolený subjekt. Bez politické protekce by hokejový kroužek jen těžko přežil v situaci, kdy nevyvíjí sportovní činnost v podobě oficiálních sportovních utkání. Už v příštím roce se postaví hokejový kroužek HC Pumy do fronty žadatelů o finanční podporu z městské pokladny.

Text trestního oznámení pelhřimovského starosty Františka Kučery (ČSSD)

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna