Politický majstrštyk starosty Necida: Kandidátka „To pravé Meziříčí“

Volební poutač starosty Necida

Loňský rok byl pro občanské demokraty složitým obdobím života strany. Stranou otřásala aféra kolem sledování ex-manželky předsedy Petra Nečase. Současně se sestavovaly stranické kadidátky pro komunální volby. Ve Velkém Meziříčí se jako lídr strany projevil starosta Radovan Necid. Sestavil kandidátku ODS a nezávislých kandidátů, kterou strana zaregistrovala pro komunální volby. „Byl to velký risk, ale nebyla to kandidatura starosty Necida proti ODS, právě naopak“ řekl vysočinský manažer občanských demokratů Jaroslav Makovec.

Společné kandidátky straníků s nestraníky jsou na Vysočině obvyklé v menších obcích, kde se při řízení obce nehledí na zájmy voličů podle volebních preferencí. Velké Meziříčí je ale město. Na Vysočině těžko najdete podobný volební úspěch jako u volební kandidátky „To pravé Meziříčí“.

„Bylo to vykomunikováno dovnitř stany, kandidátka ve Velkém Meziříčí s názvem „To pravé Meziříčí“ byla podána se souhlasem strany,“ řekl volební manažer občanských demokratů Jaroslav Makovec.

Sestavení volební kandidátky, volební kampaň i volební výsledek je viditelný úspěch Radovana Necida v soutěži politiků o přízeň voličů na Vysočině. Je vyjímečný už tím, že neopustil stranu za kterou byl zvolen do krajského zastupitelstva Kraje Vysočina.

Po podzimních komunálních volbách usedl Radovan Necid znovu do křesla starosty Velkého Meziříčí. Stranické zájmy dál starosta Necid hájí v krajském zastupitelstvu jako zastupitel ODS.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna