Politikům se vyplatí zatajovat příjmy a majetkové poměry. Sankce jsou směšné

Starosta Velkého Meziříčí a krajský zastupitel ODS na Vysočině Radovan Necid dostal pěti tisícovou pokutu za zatajení mnohamilionového příjmu z obchodního podílu v soukromé firmě. Politikům se vyplatí skleróza a zapomnětlivost při informování o svých vedlejších příjmech v době výkonu veřejné funkce. Sankce jsou mimořádně nízké.

Necid

Na zatajený příjem přišel Občasník mapováním podnikatelských aktivit velkomeziříčského starosty: vedle úřadování na radnici mu příjem zajišťovaly i podnikatelské aktivity soukromé firmy. Hodně nejasno je i kolem krátkodobých půjček soukromých subjektů pro politika Necida. Mezi příjmy a výdaji je totiž výrazná nerovnováha. Z údajů v majetkovém přiznání se nedají zpětně dopočítat zdroje majetku.

Práce politika Radovanovi Necidovi vynáší možnosti velmi rychle splácet hypotéku v neuvěřitelném tempu. Studenty ekonomie by starosta Necid mohl vyučovat ve způsobu řízení finančních toků. Lze ovšem předpokládat snížení neuvěřitelných ekonomických příjmů starosty Necida v okamžiku zvýšení veřejné kontroly.

Starosta Necid zrušil tiskové konference města, aby unikl nepříjemným otázkám na fungování městské společnosti Jupiter club. Městská společnost Jupiter club zřídila úsek „medializace a komunikace“, který propaguje práci velkomeziříčské radnice. Zároveň Necid dosadil do Jupiter clubu svého ex-stranického zástupce Petrose Martakidise jako určitou formu dohledu a kontroly nad fungováním úseku medializace a komunikace.

Podle typu kladených otázek rozlišuje politik Necid média na „přátelská a nepřátelská“. „Přátelská“ média se neodváží zeptat na nepříjemné otázky veřejného života města Velké Meziříčí, jinak by riskovala ztrátu přátelství a zařazení mezi „nepřátelská“ média. „Přátelská“ média jsou pro politika Necida především taková média, která kontroluje svým vlivem starosty města.

Styl politiky Radovana Necida je zvláštní i způsobem vládnutí. Domácí politiku ve Velkém Meziříčí dělá pod hlavičkou uskupení „To pravé Meziříčí“, krajskou politiku dělá ve službách ODS. Vysočinská ODS zatím žádným způsobem veřejně nezhodnotila práci Radovana Necida jako jednoho ze svých čelných politiků.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna