„Poprvé a naposled!“ Koalice zachránila lidového milicionáře Pavlíka (ANO) ve funkci

Koalice ČSSD, ODS, ANO a Starostové uchránila lidového milicionáře Josefa Pavlíka (ANO) před hlasováním o důvěře. Návrh na hlasování o důvěře předložili zastupitelé KDU-ČSL (Dokument přímo zde).

„Zúčastnil jsem se soudního líčení, při kterém byl vynesen rozsudek. Ten jsem viděl i v písemné podobě. Pan Pavlík měl možnost vše vysvětlit a už dávno mohl udělat řadu kroků. Dosud nikdo nezpochybnil důkazy o tom, že aktivně působil v silových složkách minulého režimu, a zatajil to. Od některých zastupitelů z ostatních demokratických stran jsem čekal, že aspoň nechají proběhnout hlasování a nezachovají se takto zbaběle,“ říká předseda zastupitelů KDU-ČSL Jaromír Kalina.

„Velmi nemile mě také překvapila důrazná „upozornění“ v tom duchu, že pokud my lidovci tento bod o hlasování důvěře panu Pavlíkovi nestáhneme předem, tak se nám to může vymstít,“ doplnil poslanec Vít Kaňkovský (KDU-ČSL).

V koalici zafungoval vliv hejtmana Jiřího Běhounka (ČSSD). Podle informací Občasníku přišla ke slovu zásada „poprvé a naposled“ k ochraně náměstka hejtmana Josefa Pavlíka před návrhy opozice na odvolání. Hnutí ANO by mělo problém lidového milicionáře ve vedení kraje Vysočina vyřešit do příštího jednání zastupitelstva. Zapůsobila i zpráva o náhlém onemocnění radního Jana Hyliše (více zde).

Možným nástupcem Josefa Pavlíka jsou Jiří Pokorný nebo Martin Kukla, kteří mají pro oblast financí potřebné odborné vzdělání.

Výměnu lidového milicionáře Pavlíka za jiného kandidáta by mělo hnutí ANO dokončit do 6. února 2018, kdy se koná další zasedání krajského zastupitelstva.

Jiří Pokorný (uprostřed) je favoritem mezi nástupci lidového milicionáře Pavlíka (druhý zprava)

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna