Porušuje hnutí ANO zákaz působení politických stran na pracovištích?

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš provádí politickou kampaň často přímo na pracovištích jednotlivých firem.  A výslovně se tím netají v předvolebních klipech. Zákon o politických stranách a hnutích z roku 1991  ale výslovně zakazuje působení politických subjektů na pracovištích, přičemž volební kampaň je třeba považovat za zásadní součást činnosti politické strany. Předmětný zákaz na tuto rovněž rozhodně dopadá.

Například vedení jihlavské firmy Kronospan odmítlo komentovat předvolební mítink hnutí ANO přímo na pracovišti (více zde). Záběry z mítinku použilo hnutí ANO v předvolebním klipu.

Až dosud politické strany v předvolební strany továrny pouze navštěvovaly za účelem prohlídky areálu firmy. Vždy záleželo pouze na vedení dotyčné firmy a jejích politických zájmech, kterého politika pustí k dělníkům na pracoviště.

Hnutí ANO ukazuje rostoucí politický vliv i návštěvami v továrnách a pořádáním politických mítinků přímo v pracovní době. Že jde o kontroverzní krok dokazuje i nechuť jednotlivých firem jakkoliv komentovat politické mítinky v pracoviní době.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna