Poslanec Kaňkovský interpeluje ministerstvo k provozu letecké záchranky na Vysočině

Vysočinský poslanec Parlamentu České republiky Vít Kaňkovský (KDU-ČSL) odeslal dotaz misterstvu zdravotnictví ke způsobu provozování letecké záchranky na Vysočině. Server Občasník publikoval amatérské video na kterém je zachycen vrtulník OK-AHG při nočním přistání na heliportu v Olomouci (více zde). I jihlavský heliport umožňuje noční přistání.

Kaňkovský„Oficiální dotaz na Ministerstvo zdravotnictví jsem odeslal  v několika okruzích- jak a proč je nastaven letový provoz jinak než v končícím období, tedy proč bude létat LZS od 1.1.2017 až od 7 hod do časů, které se budou měnit dle roční doby- tedy 16,17 atd.  Dále jsem se dotazoval, jak je nastaven noční provoz zajištění LZS pro ČR, proč v Kraji Vyspočina ani starý ani nový provozovatel noční létání smluvně od Ministersva zadáno nemá a jak jsou lety a budou lety v nočních hodinách zajištěny,“ uvedl poslanec Kaňkovský.

Podobné dotazy k letovému režimu už adresoval Ministerstvu zdravotnictví i server Občasník.

„Ke stanovení letového režimu na stanovišti letecké záchranné služby v Jihlavě sdělujeme, že letový režim řeší smlouva, kterou s provozovatelem dané letecké záchranné služby uzavírá Ministerstvo zdravotnictví ČR. Pokud se tedy ptáte kdo stanovuje letový režim, je to Ministerstvo zdravotnictví ČR,“ uvedla mluvčí ministerstva zdravotnictví Olga Novotná.

Vrtulník letecké záchranky OK-AHG je schopen převážet pacienty z vysočinských heliportů do specializovaných nemocnic prakticky neomezeně. Jediným omezením je smlouva Ministerstva zdravotnictví s provozovatelem letecké záchranky na stanovišti Jihlava. Smlouva přesně stanovuje a omezuje denní časovou dobu po kterou může být vrtulník ve vzduchu a zachraňovat životy obyvatel Vysočiny.

 

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů