Poslanec Pošvář (Piráti Vysočina): Řešili jsme sami sebe, nezvládáme medializaci strany na Vysočině

Poslanec České pirátské strany Jan Pošvář neuspěl ve stranických volbách na pozici předsedy vysočinských pirátů, v kandidátské řeči na pozici krajského místopředsedy zmínil i hlavní problém České pirátské strany na Vysočině:

„Řešili jsme doposavad především sami sebe. Prezentovali jsme, že máme výjimečné lidi. Že jsme schopní uspořádat velké akce. Ale jen jedinou tiskovkou jsme reagovali na dění v kraji, a to ještě v roce 2016,“ prohlásil poslanec Pošvář.

Krajské sdružení má podle piráta Pošváře organizačním řádem jasně definované úkoly, za jejichž plnění je krajské předsednictvo zodpovědné. V kraji, kde nemají Piráti místní sdružení, sledují politické dění pouze okrajově.  Poslanec Pošvář chce zavést vnitrostranickou praxi, kdy místní sdružení budou informovat na krajských schůzích o své aktivitě, aby docházelo k výměně zkušeností a naopak nedocházelo k izolaci místního sdružení.

piráti

Po nečekané rezignaci krajského vedení Pirátů (více zde) neuspěl poslanec Pošvář s kandidaturou na krajského předsedu (více zde). O výsledcích jednání s uskupením Forum Jihlava vedené Miroslavem Tomancem vedení pirátů mlčí.

V Chotěboři v koalici

Do podzimních komunálních voleb vstoupí chotěbořští Piráti v rámci koalice s názvem „Pojďme To Změnit“. Jedná se o koalici nezávislých kandidátů, Pirátů, TOP09 a Zelených. Zelení a TOP09 přinesou dostatečné zkušenosti z komunální politiky a Piráti, zase přidájí potřebný svěží vítr a novou energii.

V čele chtěbořské kandidátky bude nezávislý kandidát Mgr. Bc. David Šafránek, který je i společným kandidátem na starostu. O silné pozici Pirátů v rámci koalice svědčí, že všichni členové místního předsednictva figurují na prvních osmi místech kandidátky – na druhém místě naleznete daňového poradce Ing. Tomáše Dostálka, na pátém místě kandiduje učitel matematiky a informatiky na chotěbořském gymnáziu Mgr. Roman Kubát a konečně na osmém místě je předseda chotěbořských Pirátů Michal Křivohlavý, který pracuje jako programátor a elektro-projektant.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna