Pověst Batelova se zhoršuje: Starosta si tam dělá, co chce!

Dobrá pověst městyse Batelova začíná pomalu mizet. Pomalu sílí názor „v Batelově si starosta dělá, co chce“. Místní zastupitelé jen mlčí a nečinně přihlížejí. O návrzích opozice starosta Batelova ani nedá hlasovat, raději vytáhne jednací řád Zastupitelstva a vyštěkne na opozici: „najděte mi to v jednacím řádu!“

Jenže jednací řád zastupitelstva není právním předpisem, ačkoliv ho starosta užívá jako právní normu.

V Batelově je starosta takřka neomezeným diktátorem: mít jakýkoliv názor se v zastupitelstvu odváží pouze opoziční zastupitelé KDU-ČSL.

Jiří Doležal BatelovObrovským průšvihem skončila v Batelově stavba místní kanalizace: městská společnost FOWA postavila část kanalizace zřejmě podle nesprávného projektu. Sotva byl projekt opraven, „náhodou“ se našla nedávno postavená kanalizace. Nedávno postavená kanalizace se postavila na papíře znovu, tentokrát za dotační prostředky státu a Kraje Vysočina. U policejního výslechu už byli i úředníci Kraje Vysočina. Všichni s napětím čekají, jak policejní vyšetřování dopadne.

Už teď je jasné, že Batelov nepožádal Kraj Vysočina o zásadní změnu dotačního projektu, když „našel“ nedávno postavenou kanalizaci. Svou stavbu pak naúčtoval Kraji Vysočina.

Žádost o dotační pardon a všeobecnou milost zřejmě nikdo z členů zastupitelstva kromě pana starosty ani nečetl před odesláním na Kraj Vysočina. Krajské zastupitelstvo žádost Batelova jednohlasně zamítlo, žádné polehčující okolnosti hodné zvláštního zřetele krajští zastupitelé nenašli.

Na batelovských zastupitelích teď leží povinnost postupovat s péčí řádného hospodáře. Opozice prosadila do jednání zastupitelstva jako mimořádný bod informaci starosty o výsledcích žádosti Batelova krajským zastupitelům (video sledujte zde).

Zastupitelstvo Batelova se viditelně neodvažuje vládnout městysu, naopak nechává dál vládnout svého starostu. Výsledkem je pomalu mizící dobrá pověst obce v Kraji Vysočina co se týká způsobu hospodaření s veřejnými prostředky. Další ránu dobré pověsti Batelova způsobí zřejmě už brzké závěry policejního vyšetřování stavby kanalizace. Jedna větev kanalizace postavená za veřejné prostředky státu a Kraje Vysočina například vede na soukromé pole. Na takovou stavbu nejde legálním způsobem získat veřejné finanční prostředky.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna