Povolávací stranický rozkaz do boje pro hejtmana Běhounka

Letošní parlamentní volby budou z pohledu sociálních demokratů hodně ostré. Už zpráva o výsledku stranických primárek se nese ve vojenském duchu.

Slib bojovné nálady celé členské základny o podpoře celé kandidátce pro podzimní parlamentní volby působí v soutěži parlamentních stran velmi neobvykle. Teď budou muset sociální demokraté najít i nepřítele pro svou bojovnou náladu.

Krajskou koalici drží pohromadě soudní žaloba lidového milicionáře na členství v ozbrojené složce totalitní moci: kromě dokumentů o vstupu existuje i dokument o povýšení do poddůstojnické hodnosti.

Lídr hnutí ANO pro krajské volby byl povýšen v lednu 1989, na podzim 1989 zvažovala KSČ povolání členů Lidových milicí k potlačení studentských nepokojů.

Sociální demokraté spokojeně na Vysočině vládnou i s lídrem hnutí ANO, který přerušil své členství v hnutí. Nejspíš proto, aby nemusel vysvětlovat zatajené členství v KSČ i Lidových milicích.

ČSSD zatím nijak nesdělila voličům, jak se staví k partnerům s temnou minulostí z Lidových milicí nebo Státní bezpečnosti. Stačí zavřít oči, zapomenout na minulost a vládnout. Klid, hejtman to vybojuje.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna