Pracovní skupina zastupitelů projednávala možnosti rekonstrukce zimáku

zimákPracovní skupina jihlavských zastupitelů se zabývala zprávou poradenské firmy HC Logic k přestavbě Horáckého zimního stadionu na Horáckou multifunkční arénu. Firma HC Logic předložila k posouzení i dvojici variant s velkým a malým komerčním objektem v prostorách současného zimního stadionu.

Samotná firma HC Logic jen minimálně přihlížela k požadavkům Českého svazu ledního hokeje na podmínky pro extraligové stadiony. V celkovém hodnocení mělo toto kritérium váhu pouhých pěti procent.

Pro realizaci firma HC Logic doporučujeme variantu „malého stadionu s malou komerční plochou“ pro tři tisíce diváků. :

Součástí tohoto řešení je vybudování komerčních ploch o celkové výměře cca 1000 m2 v objektu stadionu a cca 3100 m2 v přístavbě haly. Pronájem těchto komerčních prostor by zvýšil tržby, a tím v důsledku snížil provozní náklady, a tedy i velikost potřebné dotace od města.

Tato varianta podle firmy HC Logic vyváženě splňuje nároky kladené na potřeby obyvatel města i kraje (možnost různorodého využití), dále výši investičních nákladů a lhůtu pro realizaci MHA.

Kritikové  vytýkají této variantě nemožnost získání extraligové licence v případě postupu do nejvyšší soutěže. Sportovni klub Dukla Jihlava by byl už navždy odsouzen hrát pouze nižší hokejové soutěže.Kraj Vysočina nebude mít hokejový stadion s parametry pro nejvyšší hokejové soutěže.

„Účastníci se dohodli, že do středečního večera písemně zpracují a předají svoje případné podněty k představeným variantám a zašlou je přípravnému výboru k vyhodnocení a předání k dalšímu zpracování,“ informoval mluvčí města Radek Tulis.

Na rekonstrukci zimního stadionu bude město Jihlava potřebovat kolem šesti set milionů korun. Může si dovolit z vlastních prostředků zhruba polovinu této částky.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna