Praha měla zimního krále, Jihlava má zimní primátorku

Přezdívku „zimní král“ získal král Fridrich Falcký, který vládl Praze pouhý rok. Jeho vláda skončila útěkem z Prahy po bitvě na Bílé hoře. Vládnutí primátorky Karolíny Koubové v krajské metropoli Vysočiny vypadá na podobnou katastrofu jakou byla pro zimního krále Fridricha Falckého bitva na Bílé hoře.

Statutární město Jihlava svádí mnohaletou bitvu o vodárenský majetek miliardové hodnoty. Každý den provozování tohoto majetku znamená příjem přes sto padesát tisíc korun. A to už se vyplatí vést soudní spory.

Vodárenské spory spějí k závěru. Vodárenský tým (ředitel Benáček, právník Šianský a náměstek Kalina) pro vedení soudního sporu o miliardový majetek dostal přezdívku “ letitý vodárenský klan“ a primátorka Karolína Koubová se pochlubila jeho úspěšným rozbitím (více zde). První inventura výsledků mnohaleté činnosti „letitého vodárenského klanu“ hovoří o stovkách milionů korun získaných do pokladny města (více zde). Nový vodárenský klan ve složení primátorka Koubová, náměstek Laštovička a právník Bánský teprve předvede, co umí.

Výměnu právní kanceláře primátorka Koubová (Fórum) a náměstek Laštovička (ODS) dlouhodobě připravovali za zády KDU-ČSL, jejíž předseda Jaromír Kalina měl vodárenské spory na starosti.

Lidovci oznámili odchod z koalice, primátorce Karolíně Koubové chybí jeden hlas pro získání většiny v Zastupitelstvu města. V létě ještě dokázala zablokovat jednání mimořádného zastupitelstva města, vše podstatné se probíralo za uzavřenými dveřmi neveřejného semináře pro zastupitele města (více zde).

Primátorka Karolína Koubová bude primátorkou jen do okamžiku, kdy se opozice domluví na novém modelu vládnutí v metropoli Vysočiny. Do té doby bude primátorka Koubová se svými náměstky Laštovičkou (ODS), Zemanem (TOP09) ze všech sil držet pozice vybojované „letitým vodárenským klanem“ .

Jinými slovy bude primátorka Koubová primátorkou jen do té doby, než se opozice chopí moci. Déle než do zimy ale primátorka Koubová těžko zůstane primátorkou. Titul „zimní primátorka“ pro lídryni uskupení Fórum Jihlava Karolínu Koubovou tak plně vystihuje kvality i délku vládnutí.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna