Právník Pelhřimova: Nikdo pro nás není vzorem pro videopřenosy, jen zákon

fbZastupitelstvo města Pelhřimov nemá principiální problém se zvřejňováním videopřenosů z jednání zastupitelstva města Pelhřimov, problémem je technické zabezpečení. Technické zařízení pro videopřenosy si město půjčuje od Kraje Vysočina. „Současná doba dospěla tak daleko, že je obecně akceptovatelné přenos po internetu. Snažíme se, aby bylo on-line přenosů co nejvíc,“ řekl místostarosta Pelhřimova Josef Koch (KDU-ČSL).

Problémem je technické zabezpečení videopřenosů, pokud není k dispozici zařízení od Kraje Vysočina. Pokud by se objevila nabídka soukromého subjektu na poskytování zařízení, vedení města Pelhřimov by ji zvážilo.

Darovat videozáznam městu?

Alternativním řešením je možnost přijmout pořízený videozáznam například jako dar soukromého subjektu pro město Pelhřimov. „Bude-li záznam ve formátu, abychom jej mohli pročistit od údajů, které nesmíme zveřejňovat, pak ano,“ uvedl právník města Pelhřimov Kubánek.  Město Pelhřimov by v případě darovaného videozáznamu muselo určité údaje například rozmazat nebo propípat.

Kraj Vysočina zveřejňuje videozáznamy z jednání krajského zastupitelstva bez „pročišťování a pípání“.  Městský právník Kubánek toto nechtěl komentovat s tím, že mu to nepřísluší. Případ zveřejňování videozáznamů jednání krajského zastupitelstva není pro Pelhřimov vzorem. „Nikdo pro nás není vzorem. Pouze Zákon,“ dodal právník Kubánek.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna