Předběžný účet pro občany Jihlavy za slib kluziště na náměstí

penizeSplnění předvánočního slibu zastupitele Tomance (Forum Jihlava), radní a městské předsedkyně sociálních demokratů Novákové-Hotařové a sociálního demokrata Přibyla na vánoční bruslení zdarma by jihlavskou radnici vyšlo pěkně draho.

Podle informací Občasníku by se spotřeba elektrické energie pro kluziště pod širým nebem pohybovala kolem osmnácti tisíc kilowatthodin (cena kilowatthodiny kolem tří korun dle tarifu) měsíčně.

K tomu denní spotřeba asi čtyřiceti kubíků studené a tisíc dvěstě kubíků teplé vody. K tomu pronájem minirolby, vysoušečů bruslí a zhruba stovka párů bruslí.

Ledová plocha na náměstí by si vyžadovala i stálý dohled alespoň jednoho zaměstnance (hodinová mzda brigádníka kolem sto korun), případně technické čety na úklid ledové plochy (úspora nákladů za minirolbu).

K tomu investice do nákupu kluziště (kolem dvou až čtyř milionů korun) a ještě podklad pro kluziště (náměstí je z kopce, plné nerovností) v řádech několika stovek tisíc korun. Výškový rozdíl kluziště nemůže být větší než dva centimetry).

Celkové náklady bruslení zdarma v rozsahu dvou týdnů až jednoho měsíce lze odhadnout v řádech stovek tisíc korun měsíčně s pořizovací investicí dle velikosti kluziště ve výši jednotek až desítek milionů korun.

Všechny tyto částky budou platit obyvatelé Jihlavy, když dostanou jihlavští politici Tomanec, Přibyl a Nováková-Hotařová příležitost splnit své vánoční sliby bruslení zdarma na jihlavském náměstí.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna