Předsedkyně jihlavské ČSSD Nováková zvažuje kandidaturu na lídryni místních voleb

Jihlavská ČSSD začne v únoru vybírat lídra nebo lídryni místních voleb. A vlastně i žhavého kandidáta pro křeslo primátora. Podle prvních informací z ČSSD mají všichni současní zastupitelé zájem kandidovat v podzimních volbách.

Na post lídra je zatím jediný zájemce – současný náměstek primátora Vratislav Výborný. Primátor Rudolf Chloupek na počátku roku oznámil v novoročním projevu zájem o mandát řadového zastupitele, nechce už nadále pracovat na radnici jako představitel města.

fbO post lídra kandidátky může být ještě tvrdý stranický boj. Podle neoficiálních informací může oznámit kandidaturu na post lídra i současná radní a předsedkyně městské organizace Jana Nováková-Hotařová.

Předsedkyně Nováková-Hotařová spolu s dalším členem jihlavské ČSSD na sebe upozornili receptem ČSSD na oživení náměstí (více zde).

Zájem měl i zastupitel Jiří Dvořáček, ovšem podle informací Občasníku to bylo v době před zvolením místopředsedou ČSSD. Nicméně i on může být stále ve hře o post lídra.

U sociálních demokratů vybírá volebního lídra kandidátky předsednictvo místní organizace, vybraného kandidáta pak schvaluje městská konference. Další schvalování kandidátů vyššími orgány strany je považováno za stranickou rutinu.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna