Předsedou KDU-ČSL Vysočina opět poslanec Kaňkovský

Lékař a poslanec Vít Kaňkovský z Třeště byl na sobotní krajské konferenci
KDU-ČSL v Kamenici u Jihlavy jednomyslně znovuzvolen předsedou vysočinské organizace.

Stovka delegátů si zvolila i nový krajský výbor a vyslechla kandidáty do celostátního vedení strany.

Předseda KDU-ČSL Vysočina Vít Kaňkovský

„Hlavním cílem naší organizace budou krajské volby 2020. Čtvrté období už v opozici být nechceme, budeme usilovat o návrat do vedení kraje. Příští rok nás čekají i senátní volby na Žďársku a Pelhřimovsku. Věřím, že nově zvolené vedení strany se také víc zaměří na komunikaci dovnitř strany.
S tím souvisí i snaha omladit členskou základnu, průměrný věk člena je 68 let,“ uvedl staronový předseda Vít Kaňkovský.
Místopředsedy krajského výboru byli zvoleni Radek Pátek (Žďársko), Marie Dudíková (Třebíčsko), Vladislav Hynk (Jihlavsko), Čeněk Jůzl (Havlíčkobrodsko) a Miroslav Houška (Pelhřimovsko). Z titulu
svých funkcí jsou členy krajského výboru také krajští zastupitelé Jaromír Kalina (JI), František Bradáč ZR), Josef Herbrych (TR) a Pavel Janoušek (ZR).
K nim delegáti zvolili dalších 16 řadových členů: Jan Brožek (PE), Stanislav Hadraba (TR), Pavel Janata (TR), Jan Kletečka (HB), Štěpán Komárek (JI), Pavla Krejzlová (ZR), Karel Křivánek (JI), Tomáš Kučera (ZR), Jan Málek (HB), Martin Mastný (TR), Jan Matějů (PE), Pavel Pešek (ZR), Jiří Šenkýř (ZR), Jan Tourek (HB), Magda Vaňková (JI), Petr Žák (TR).

V celostátní konferenci strany budou Vysočinu kromě poslance Kaňkovského a senátora Bradáče reprezentovat Marie Dudíková, Jan Kasal, Jan Málek a Radek Pátek.
Účastníky konference navštívili také tři kandidáti na předsedu strany – Jan Bartošek, Marián Jurečka a Marek Výborný – s tím, že podpora kraje pro konkrétního delegáta nezazněla, rozhodnutí bude na každém z delegátů sjezdu.

Hosty byli i „jednička“ a „dvojka“ kandidátky do Evropského parlamentu: Pavel Svoboda a Tomáš Zdechovský. V usneseních delegátů zazněl také apel směrem k vedení na tato témata: řešení sucha a hospodaření s vodou, péče o krajinu či zdanění zisku v zemi, kde vzniká.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna