Předvolební agitace: Forum Jihlava bylo na výstavě města, jména účastníků říci nechce

Uskupení Forum Jihlava už rozjelo ostrou předvolební propagaci. Údajně navštívilo kulturní výstavu fotografií na jihlavské radnici. Neumí ovšem odpovědět na jednoduchou otázku: Kdo byl na výstavě?

Forum Jihlava má v politických kruzích pověst „kulturní fronty“. Její příznivce spojují podnikatelské zájmy při čerpání kulturních grantů a finančních podpor města. Roli šedé eminence v pozadí plní Miroslav Tomanec, známý pod přezdívkou „dévéťák náměstí“ (více zde).

Uskupení Forum Jihlava se stalo po minulých volbách partnerem koalice na jihlavské radnici spolu s ČSSD, ODS, a KDU-ČSL. Lídryně uskupení Karolína Koubová se stala radní města, Milan Kolář pak náměstkem pro kulturu. Ve vedení města vydrželo jen zhruba polovinu volebního období. Po rezignaci zastupitele Salichova získal mandát  Miroslav Tomanec, který  požadoval změnu koaliční smlouvy (více zde) a posléze odmítl podepsat koaliční smlouvu.

Uskupení Forum Jihlava nakonec nepomohla ani usmiřovací schůzka (více zde), překreslování půdorysu koalice na radnici začalo na podzim 2015 (více zde). Na podzim 2016 pak došlo ve změnách ve vedení koalice, ODS a Forum Jihlava nahradilo hnutí ANO (více zde).

Zastupitel Miroslav Tomanec se později pokusil stát se příznivcem hnutí ANO (více zde), byl ale odmítnut (více zde).

Do letošních voleb jde Fórum Jihlava opět v čele s kulturní manažerkou Karolínou Koubovou, podobně jako v komunálních volbách v roce 2014. Letošní kandidátku tak Fórum staví za podpory Starostů a nezávislých, kteří Karolínu Koubovou jako kandidátku na primátorku podporují.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna