Předvolební dárky náměstka Výborného (ČSSD) dostanou senioři. Řidiči taky?

Vratislav VýbornýZastupitelstvo města Jihlavy bude schvalovat snížení věkové hranice pro bezplatné cestování jihlavskou MHD už na dubnovém jednání zastupitelstva. Předvolební dárek v podobě bezplatné jízdenky nad pětašedesát let věku vyjde městskou kasu kolem dvou milionů ročně.  Kdo ze zastupitelů nezvedne ruku pro, riskuje nepřízeň svých voličů.

O dárek v podobě příplatků se u náměstka primátora pro dopravu a snad i budoucího lídra ČSSD Vratislava Výborného přihlásí i řidiči dopravního podniku. Požadavky se už chystají (více zde), řidičů v dopravním podniku je trvalý nedostatek (více zde). 

A tak bude záležet na náměstkovi Výborném, jaké platové požadavky řidičů budou mít podporu politických stran ve vedení jihlavské radnice. Náměstek Výborný se ocitl v situaci, kdy po předvolebním dárku v podobě bezplatné městské MHD pro madé seniory težko může odmítat mzdové požadavky řidičů stylem „došly městské peníze“.

Když dojde řidičům trpělivost, může předvolební období zpestřit i výstražná stávka řidičů MHD za splnění mzdových požadavků. 

V každém případě bude muset vedení města Jihlavy vyhodnotit odborářskou zprávu Marka Řezáče (více zde) a vyznačit jednoznačně pravdivé pasáže odborářské zprávy. Případně jasně pojmenovat omyly ve zprávě. Neoficiálně se proslýchá, že zpráva odboráře Řezáče je z více než tří čtvrtin pravdivá.

Primátor města Rudolf Chloupek svou důvěru v ředitele Vilíma vyjádřil velmi nejednoznačně (více zde), i ČSSD mlčí k celkové situaci v městské firmě. Mlčení ČSSD ale stále více oslabuje pozici ředitele Vilíma. 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna