(FOTO) Předvolební senátorský billboard ČSSD je v Třebíči přímo na silnici. Je to fér?

Senátorské volby na Třebíčsku přímo ohrožují účastníky silničního provozu. Billboard kandidátky ČSSD Naděždy Dobešové je umístěný přímo na pozemní komunikaci. Dobešová je neuvolněnou radní města Třebíče a má ze své funkce možnost ovlivnit i umístění billboardu na pozemní komunikaci.

„Mám na umístění billboardu řádnou smlouvu,“ uvedla Dobešová.

Dana Čírtková“ Policie k umístění žádné stanovisko nevydávala. Z fotografie lze vyvodit, že umístění není v souladu s právními  předpisy a reklamní zařízení by mohlo ohrožovat bezpečnost a plynulost silničního provozu. Dopravní inženýr provede neprodleně v místě šetření a pokud bude reklamní zařízení skutečně bránit řidičům ve výhledu a tvořit překážku v silničním provozu, vyzveme správce komunikace k jeho odstranění,“ uvedla mluvčí Policie Dana Čírtková.
Podle vyjádření starosty města Pavla Janaty umístění billboardu neporušuje žádná reklamní pravidla ani zákony, pokud je vše smluvně ošetřeno. „Využití oplocení městské stavby členkou rady města k vlastní kampani je spíš věcí etiky, vkusu a vnímání fair play,“ dodal starosta Bohuslav Janata.

Doplníme i stanovisko ČSSD Třebíč k umístění předvolebního billboardu na pozemní komunikaci.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna