Překvapený náměstek: Odkud víte o čem bude jednat Rada města?

Novinářské řemeslo je o neustálém a nepřetržitém sledování událostí na politické scéně. Politici by nejraději o problémech jednali za zavřenými dveřmi a utěsněnými okny. A ještě se zárukou „nikdo nic neřekne“.

„Žurnalistika znamená otištění toho, co si někdo jiný nepřeje vidět otištěné. Všechno ostatní je public relations,“ prohlásil britský novinář Georg Orwell.

V komunistickém Československu byl Orwell na seznamu zakázaných autorů, jeho knihy nemohly oficiálně vycházet. Jeho knihy v češtině vycházely v exilových nakladatelstvích a současně se v ČR opisovaly a šířily formou samizdatu.

Politici by nejraději dosáhli toho, aby Občasník tiskl jejich tiskové zprávy a prohlášení. Ze všech sil se snaží o maximální izolaci politických jednání a přístupu k informacím o politických jednáních.

Občasník slouží svým čtenářům jako zdroj informací o kauzách a událostech Vysočiny, které by politici nejraději utajili.

Pátrání po zdrojích informací Občasníku patří mezi stálý kolorit politického života Vysočiny. Občasník dělá z neveřejných politických informací informace veřejné pouhým zveřejněním.

Na jihlavském Magistrátě i Krajském úřadě má Občasník reputaci „úřednického intranetu“ o rozsahu veřejně známých informací o problémech veřejného a politického života regionu.

Pro politiky je stálým překvapením hluboká analytická práce Občasníku se střípky informací z kterých se skládá celkový obraz problémů. Pak už přijde jen překvapivý povzdech jako u náměstka jihlavského primátora Koláře „Jak to všechno můžete vědět? Kdo vám to řekl?“.

Žurnalistika je služba čtenářům. Stálých čtenářů Občasníku neustále přibývá.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů