Pretol HB a Jerex budou odstraňovat nehody z D1 na Vysočině

Odstraňování následků dopravních nehod na dálnici D1 budou provádět firmy Pretol HB a Jerex. Firma Pretol HB bude poskytovat služby na úseku dálníce Bernartice a Velký Beranov, firma Jerex vysoutěžila úsek dálnice Chrlice. Celkem se soutěžilo osmnáct úseků dálnica rychlostních komunikací, u šesti z nich nepředložila státu svou nabídku žádná firma.

„Zadavatel obdržel celkem 15 obálek, po otevření komise zjistila, že dvě z nich neobsahují relevantní nabídku a 1 nabídka nevyhověla §71, odst. 7 ZVZ (návrh smlouvy nebyl podepsán,“ informoval mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl.

nehoda

Ilustrační foto

Pokud po dopravní nehodě na dálnici nebude řidič vlivem zranění nebo psychického stavu schopen neprodleně odstranit vrak vozidla z dálnice, požádá policie správce komunikace (ŘSD) o odstranění nepojízdného vraku vozidla. V takovém případě povolá ŘSD na místo nehody odtahovou služby jako smluvního partnera (na Vysočině Pretol HB nebo Jerex podle místa nehody).

V praxi nastává často spor o výklad pojmu „neprodleně“, při odstraňování následků dopravní nehody. Například nehoda autocisterny u obce Zašovice (více zde) začala reálně až po té, kdy se do odstraňování následků nehody vložili krajští cestáři jako správci komunikace (více zde).

„Neprodlené odstraňování dopravních nehod je individuální záležitost. V některých případech je možné dopravní nehodu z komunikace odstranit prakticky obratem, jindy zase vzhledem k ať už vyšetřování dopravní nehody nebo k jejímu samotnému charakteru toto trvá déle. Prioritou Policie ČR zůstává v tomto případě co nejrychlejší obnovení provozu, avšak toto nelze učinit na úkor řádného objasnění příčin vzniku dopravní nehody,“ uvedl komisař Josef Bocán z Policejního prezidia.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna