Primátor Chloupek: Buď se dohodneme se SVAKem nebo ne

Primátor Jihlavy Rudolf Chloupek (ČSSD)

Aktuální pohled na situaci ve vodáreství pohledem primátora Rudolfa Chloupka.

Jaká situace je v první dekádě března?

Vyměnili jsme si požadavky. Každá ze stran se teď zabývá požadavky druhé strany.  Měli by se sejít úředníci Jihlavy a SVAKu k dohledání relevance finančních požadavků. Pak by mělo dojít k dalšímu jednání. Buď se potom dokážeme dohodnout nebo ne.

Jaké je současné tempo jednání?

Vzhledem k tomu, co se dělo v minulosti je rychlé a intenzivní. Z pohledu toho, že jsou promrhány tři roky, bych si přál, aby to tempo bylo rychlejší. Musíme respektovat to, že každou ideu si musí obě strany prověřit právníky. Už je to na hraně a obě strany se ocitají v nebezpečí, že jejich právní kroky nebudou plně akceptovatelné pro druhou stranu a ani pro právníky.

V tuto chvíli požadavky SVAKu na finanční platby od Jihlavy mají reálný základ?

Mají. Mají nárok na technické zhodnocení, pokud se odehrávají z jiných prostředků než z prostředků Jihlavy. Například ze společných prostředků SVAKu. Dále je tam úvěr na ČOVku v Heleníně, který není splacený. Ten by si Jihlava mohla vzít na sebe. To jsou asi jediné dva požadavky, které mají reálný základ. A obráceně největší požadavek Jihlavy je dlužné nájemné.

Myšlenka mimořádného „vodárenského“ zastupitelstva Jihlavy, které určí další směr jednání, je stále aktuální?

V tuto chvíli nemá smysl, navíc termín řádného zastupitelstva je nadohled. Mimořádné zastupitelstvo nebo mimořádná valná hromada SVAKu jsou zbytečné, když nemáte souhlas partnera. Na zastupitelstvu můžeme diskutovat, vyslechnout názor našich právníků nebo si pozvat ke slyšení protistranu, aby řekla svůj názor. Ale tím to končí. Mohou se tam lidi rozčilovat, proč se to zatím nevyřešilo.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna