Primátor Chloupek (ČSSD): Peníze na charitu dám přímo, bez rad od Tomance!

Opozice v jihlavském zastupitelstvu mohutně kritizuje charitativní akci „Gulášfest“ na jihlavském náměstí. Soutěže ve vaření guláše se účastnili lidovci, zemanovci i tým ANO. Opozice proto mluví o zneužití dotace města pro pořádání politické akce.

Rudolf Chloupek„V žádosti o dotaci nebylo povídání o politické akci. Ať vaří guláš na charitativní akci kdo chce,“ prohlásil primátor Chloupek (ČSSD).

Zastupiteli Schrekovi (ODS) vadilo i rozhodnutí radních o přidělení dotace města bez projednání v kulturní komisi. Následně zastupitel Schrek rezignoval na funkci předsedy kulturní komise Jihlavy (více zde).

„Mám pocit, že kulturní komise je poradním orgánem Rady města. Rada může rozhodnout i bez projednání v kulturní komisi. Rada dostala precizně zpracovanou žádost o které rozhodla,“ vysvětlil primátor Chloupek.

Od opozičního zastupitele Miroslava Tomance už přišla výzva radním, aby vrátili dotaci pro Gulášfest do městské kasy „ze svého“. Na každého radního by podle Tomancových počtů vyšla částka kolem dvou tisíc korun (více zde). Tomancova výzva u primátora neuspěla.

„Dal jsem „ze svého“ tři tisíce korun na zdravotního klauna a raději budu dávat peníze na charitu přímo než podle rad pana Tomance,“dodal primátor Chloupek.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna